خانه » تبلیغات در گوگل » مدل‌های انطباق کلیدواژه های تبلیغی در گوگل ادوردز (۲): اصلاح‌گر انطباق گسترده
اصلاح‌گر انطباق گسترده
اصلاح‌گر انطباق گسترده

مدل‌های انطباق کلیدواژه های تبلیغی در گوگل ادوردز (۲): اصلاح‌گر انطباق گسترده

این اصلاح‌گر (Modifier) می‌تواند یک مدل انطباق برای کلیدواژه ها در تبلیغات گوگل ادوردز شمرده شود که بر اساس انطباق گسترده تعریف شده است و به آگهی دهنده ها امکان می‌دهد قابلیت‌های انطباق گسترش یافته گوگل را محدود کنند. برای این کار پیش از تمام واژه هایی که می‌خواهید محدود کنید باید علامت «+» بگذارید. کلمه هایی که به این ترتیب علامت گذاری می‌شوند باید حتماً در جستار کاربر وجود داشته باشند یا شکل تغییر یافته ای از آن‌ها در جستار آمده باشد تا کل کلیدواژه بتواند با جستار منطبق شود. به این ترتیب دامنه جستارهایی که با یک کلیدواژه منطبق شناخته می‌شوند محدودتر می‌شود. این محدودیت جایی بین انطباق گسترده و انطباق عبارت قرار می‌گیرد که در بخش بعد تعریف می‌کنیم.

اصلاح‌گر انطباق وسیع

مثلاً برای کلیدواژه «اشتغال در دانشگاه‌های مشهد» که به صورت «+اشتغال در +دانشگاه‌های +مشهد» علامت گذاری –اصلاح- شود شکل‌های جستار قابل‌قبول می‌تواند موارد زیر باشد:

  • اشتباه‌های تایپی واضح: «اشتغال در دانشگاهای مشهد»
  • حالت‌های جمع و مفرد: «اشتغال در دانشگاه مشهد»
  • مشتقات: «شغل در دانشگاه مشهد» «اشتغال در دانشکده‌ی مشهد»
  • مخفف‌ها: برای مثال «اشتغال در ناجا» به جای «اشتغال در نیروی انتظامی»

اما به کارگیری این اصلاح‌گر اجازه جای‌گزینی واژه را نمی‌دهد، مثلاً «استخدام» به جای «اشتغال» یا «آموزشگاه» به جای «دانشگاه» آگهی را فعال نمی‌کند. مزایا و معایب این اصلاح‌گر شبیه انطباق گسترده استاندارد است. با کلمه هایی که با علامت «+» مشخص نشده باشند به صورت انطباق گسترده استاندارد رفتار می‌شود. هم‌چنین افزوده شدن کلمات دیگر در جستار کاربر از لحاظ انطباق قابل قبول است و جا به جایی کلمات ممکن است. بنابراین عبارت «برگزاری همایش بررسی مسایل اشتغال نیروهای تحصیل‌کرده در دانشگاه مشهد» نیز می‌تواند آگهی را فعال کند! ۸-O

درباره مهدی اسماعیل زاده

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

ضوابط نوشتاری متن آگهی

تبلیغات در گوگل ادوردز: ضوابط نوشتاری متن آگهی (بخش نخست)

نوشتن متن تبلیغات در گوگل ادوردز شرایطی دارد که رعایت نکردن‌شان باعث تأیید نشدن آگهی ...